Prekonajte pracovnú záťaž!

Bohužiaľ, s každým novým projektom, s ktorým súhlasíte, prichádza aj deadline.

Keď máte pocit, že projekty vám prerastajú cez hlavu www.prestom.sk/co-pomoze-prekonat-zataz-v-praci–/ alebo jednoducho nemôžete zo seba dať to najlepšie, pretože je toho na vás veľa, zastavte sa na chvíľu. Ponúkame vám niekoľko spôsobov, ako vyriešiť ohromné pracovné zaťaženie.

práce

1.Urobte si rozvrh

Dodržiavajte plán všetkých konečných termínov tým, že si nastavíte kalendár v službe iCal alebo v kalendári Google. Môžete vidieť všetko na jednom mieste a to vám môže pomôcť rozvrhnúť si lepšie váš čas, pretože budete presne vedieť, čo príde o niekoľko dní a týždňov.

Trik spočíva v tom, že si projekty rozdelíte na menšie, krátkodobejšie ciele, ktoré bude ľahšie dosiahnuť. Malé a dosiahnuteľné ciele vám pomôžu uspieť v náročnejších projektoch.

2.Zostaňte v pohotovosti

Nastavenie hlavného rozvrhu je len polovica práce – druhá polovica je skutočne ho používať. Ak nemáte zvyk denne kontrolovať svoj kalendár, možno budete potrebovať posun správnym smerom, takže po nastavení termínov pre seba, nastavte aj niektoré upozornenia. Vyskakovacie okno na vašom počítači alebo telefóne môže byť rýchlou pripomienkou toho, čo príde (pozrite si aplikácie ako 2Do, Wunderlist a Todolist), alebo ak používate na plánovanie papier, nastavte si vizuálne upozornenia dopredu.

start up

3.Organizujte!

Keď pracujete na niekoľkých projektoch súčasne, vaša schránka môže rýchlo „vybuchnúť“ do ohromného neporiadku informácií. A zatiaľ čo nemôžete zastaviť tok prichádzajúcich emailov, môžete aspoň svoje úlohy zorganizovať a oddeliť.

Skúste pridať priečinky a farebné kódovanie do doručenej pošty a to vám pomôže nájsť dôležité informácie, keď ich potrebujete. Napríklad vytvorte samostatný priečinok pre každú konkrétnu úlohu, na ktorej pracujete, čo vám umožní jednoducho sledovať konverzácie alebo súbory, ktoré potrebujete.

Prekonajte pracovnú záťaž!
2.3 (46.67%)3
Back to Top