Prada prestane používať kožušinu od budúceho roka

Módny dom Prada oznámil, že ju má prestať používať od budúceho roka. FFA je koalícia viac ako 50 organizácií na ochranu zvierat. Zvieracie kožušiny sa nebudú používať vo svojich dizajnoch alebo nových výrobkoch, ale položky, ktoré už boli vyrobené, sa budú naďalej predávať.

prada
 
„Zameranie sa na inovatívne materiály umožní spoločnosti preskúmať nové hranice kreatívneho dizajnu a zároveň uspokojiť dopyt po etických výrobkoch,“ povedal šéf módneho reťazca Miuccia Prada. Táto zmena nadobudne účinnosť v zbierke žien na jar-leto 2020 a bude sa vzťahovať aj na značky Miu Miu, cirkevnú a automobilovú obuv.
 
Minulý rok britský výrobca luxusného tovaru Burberry oznámil, že prestane používať skutočné kožušiny vo svojich výrobkoch a postupne vyradí existujúce výrobky, zatiaľ čo luxusná módna značka Gucci ju prestala používať vo svojej zbierke jar-leto 2018 .
 
Kampaňci zintenzívnili svoje výzvy, aby firma prestala používať kožušinu v minulom roku, keď podľa spoločnosti Humane Society. Tieto položky sa už nezdajú byť k dispozícii na ich webových stránkach, ktoré uvádzajú zoznam ďalších položiek, ktoré zjavne používajú líšku ako ozdobu na kabátoch.
 
Brigit Oele, programová manažérka pre Fur Free Alliance, povedala: "Skupina Prada bola jednou z najrýchlejších spoločností, ktorá sa vydala bez kožušiny, keď pozitívny dialóg začal o niečo viac ako pred rokom."

kožích
 
Chov zvierat na takéto účely bol zakázaný v Spojenom kráľovstve v roku 2000, ale je legálne predávať niektoré druhy, ktoré boli dovezené, ak sú presne označené. Na Slovensku, obmedzenie pre výrobu či predaj výrobkov, nie je ani len čiastočne blokovaný či zakázaný podľa zákona. Reálne však obmedzenie na výrobu výrobkov a ich následný predaj nijak neriešil, keďže tento druh nie je na Slovensku silne dopytovaný tovar.
 
Chválite toto rozhodnutie spoločnosti alebo vám budú chýbať kožuchy, či iné oblečenie od obľúbenej a luxusnej značky?

Ohodnoťte příspěvek
Back to Top