Ako byť sám sebou?

Niet divu, že naše profily sociálnych médií sú len prezentáciou toho, kto si myslíme, že by sme mali byť, a nie úvahami o tom, kto sme naozaj.

Snažíme sa len zapadnúť, zapáčiť sa a byť prijatí inými ľuďmi – možno by sme si mohli myslieť, že by nás nikto nemal rád, keby sme boli tým, kým naozaj sme. Ako teda prekonať toto všetko a naučiť sa byť sami sebou? www.alfabeta.sk/budte-samostatny/

Naše osobné vzťahy sú pre nás veľmi dôležité, a robiť čokoľvek, čo by mohlo ohroziť tieto vzťahy, sa zdá byť desivé. Možno sa už teraz cítime osamelí a odpojení – prečo by sme mali chcieť byť sami sebou, ak by to mohlo odradiť iných ľudí?

Odhalenie nášho skutočného ja môže predstavovať obrovské riziko vo svete, kde sa všetci prezentujú ako dokonalí, atraktívni a šťastní ľudia. Čo ak sa tak ale necítime? Naozaj vystrašíme ľudí, keď budeme sami sebou?

tváře

Namiesto toho, aby sme sa nechali ovládať strachom, mali by sa naučiť, ako sa prijať, aby sme mohli byť naozaj tým, kým sme.

Prijmite sami seba.Médiá nám radi podsúvajú to, ako by sme mali vyzerať, správať sa, jesť a podobne. Neverte médiám, pretože sa budete cítiť frustrovane. Nikto nie je dokonalí a nasledovať trendy, ktoré udávajú médiá je priam nemožné.

Spoznajte negatívny vnútorný monológ.Jedným zo spôsobov, ako sa lepšie prijať je rozpoznať a hlavne zastaviť negatívny vnútorný monológ. Pomôže eliminovať podnety vedúce k takémuto vnútornému monológu, to znamená médiá a hlavne sociálne siete.

Vyzdvihnite svoje silné stránky. Pri vnútornom monológu sa často zameriavame na svoje slabé stránky, ale prečo radšej nevenovať pozornosť tým silným stránkam? Skúste sa preto zamyslieť a oceňte sa.

fotky

Vyjadrite sa.Čo nám bráni byť samými sebou? Väčšinou je to strach z toho, čo by povedali ostatní, keby sme my ukázali naše pravé ja. Ak má napríklad väčšina rovnaký názor, radšej sa prispôsobíme, než aby sme oponovali. Sme zdržanliví, pretože sa bojíme možných následkov. toho, že by nás za naše odlišné názory nemali ostatní radi.

Ohodnoťte příspěvek
Back to Top